Warszawa

Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Mazowszu, nad Wisłą.


Warszawa jest ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym. Mieszczą się w niej siedziby parlamentu, Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych władz centralnych. Symbolem miasta jest widniejąca w jej herbie Syrenka.


Co warto zobaczyć w Warszawie?

Stare Miasto

 Spacer uliczkami Starego i Nowego Miasta dostarczy niezapomnianych wrażeń. Zamek Królewski , kolorowe kamieniczki, pomniki, skwery i historyczne budowle tworzą niepowtarzalną atmosferę.

Pałac Kultury i Nauki

Wzniesiony w latach 1952-1955 jako dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego. Jest najwyższym budynkiem w Warszawie. Znajdują się tam teatry, muzea, kino, basen oraz sala koncertowa. Warto wjechać na 30. piętro, aby z tarasu widokowego podziwiać panoramę miasta.


Łazienki Królewskie

 Jeden z najpiękniejszych zespołów pałacowo-ogrodowych w Europie. Jest miejscem licznych wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Koniecznie trzeba zwiedzić tam Pałac na Wyspie zbudowany dla króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był jego letnią rezydencją i miejscem słynnych obiadów czwartkowych.

Wilanów

 Letnia rezydencja króla Jana III Sobieskiego oraz rodów magnackich. Jest jednym z najpiękniejszych zabytków barokowych Europy. Przy pałacu jest piękny barokowy ogród włoski i romantyczny park w stylu angielskim.

Miejsca związane z Fryderykiem Chopinem

Fryderyk Chopin jest jednym z najbardziej znanych Warszawian. Spędził tutaj 20 pierwszych lat swego życia. Tu uczył się muzyki i dawał pierwsze koncerty. Spacerując ulicami miasta trafiamy na miejsca, w których mieszkał lub bywał.

Tak wygląda Warszawa na zdjęciach zmodyfikowanych w programie BeFunky.

Wykonaliśmy także animacje symbolu Warszawy - Syrenki. Rysunki wykonaliśmy w programie Paint, a animowaliśmy je w programie MyspaceGens.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz