Francja - Disneyland

Najbardziej znany park rozrywki w Europie. Oficjalna nazwa krainy Myszki Miki pod Paryżem to Disneyland ® Resort Paris. Należy do najczęściej odwiedzanych miejsc we Francji. Byliśmy tam w maju. Przedstawiamy krótką relację.


Do DISNEYLANDU przyjechaliśmy około godz. 10.00. Rozpoczęła się wspaniała zabawa w magicznym świecie Myszki Miki i jej przyjaciół. Zwiedziliśmy i przeżyliśmy niesamowite przygody w czterech krainach: Discoverylandzie, Frontierlandzie, Adventurelandzie i Fantasylandzie.


W Discoverylandzie – podróżowaliśmy statkiem kosmicznym Star Tours, kolejką Toy Story 2, sportowymi samochodami, Nautiliusem i mrożącą krew w żyłach rakietą Space Mountain.

W Frontierlandzie przeżyliśmy dreszczyk emocji w Pensjonacie Fantom 999 Duchów, na kolejce górskiej Big Thunder Mountain, podróżując parowcem.

W Adventurelandzie doświadczyliśmy kolejnych przygód z Kapitanem Hookiem, Piratami z Karaibów, w świątyni Indiany Jonesa, na Drzewie Robinsona Crusoe, w grotach i tunelach.

W Fantasylandzie bawiliśmy się z Królewną Śnieżką i Krasnoludkami, Piotruiem Panem, Alicją z Krainy Czarów, latającymi słoniami Dumbo, na karuzeli Lancelota.


Spacerując główną uliczką Main Street odwiedziliśmy kolorowe sklepiki i kupiliśmy pamiątki.


Niezapomnianych wrażeń dostarczyła wszystkim cudowna parada bohaterów wszystkich baśni i bajek przemierzająca główną ulicę parku tańcząc i śpiewając wśród widzów oraz prezentując niesamowite baśniowe wehikuły.
O godzinie 20.30 pełni wrażeń wyruszyliśmy w powrotną drogę do domu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz