Kraków

Kraków jest jednym z najpiękniejszych i najstarszych polskich miast. Położony jest w południowej Polsce nad rzeką Wisłą. Kraków to miasto magiczne. Niepowtarzalny urok murów zamkowych, Wawelskie wzgórze z jaskinią smoka, piękny rynek z Kościołem Mariackim na zawsze pozostają w pamięci turysty.


Kraków to przede wszystkim miasto kościołów. W samym mieście jest ich ponad 120, większość to obiekty zabytkowe. Najbardziej znana jest oczywiście Bazylika Mariacka w Rynku Głównym Starego Miasta. Centralnym punktem Rynku są Sukiennice, które były pierwszym w historii miasta centrum handlowym. Ogromne wrażenie robią także kolorowe kamieniczki. Miasto otaczają pozostałości murów obronnych, wśród których szczególne miejsce zajmują Barbakan i Brama Floriańska.


Zamek Królewski na Wawelu z Katedrą Wawelską.

Wawel to wzgórze w centrum Krakowa, nad Wisłą, z zespołem unikalnych zabytków o wyjątkowych walorach historycznych i artystycznych. To niezwykłe miejsce jest symbolem narodowym i kulturowym Polaków. Wawel był siedzibą polskich władców i miejscem, gdzie kształtowała się historia narodu.
Kraków jest ośrodkiem kulturalnym i turystycznym Europy.


Obszar zabytkowego Starego Miasta oraz Kazimierza wpisano w 1978 r. na pierwszą listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. W roku 2000 Kraków otrzymał tytuł Europejskiej stolicy Kultury.


Legenda o Smoku Wawelskim - animacje i puzzle

Animacje Oli i DariiUłóż puzzle ze smokiem

preview35 pieceOla sz
preview35 pieceMaja s

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz