Egipt - Hurghada

Egipt jest jednym z najgęściej zaludnionych krajów w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Ludzie żyją w pobliżu brzegu Nilu. Ogromne obszary Sahary są słabo zamieszkane. Zabytki w Egipcie, takie jak piramidy w Gizie i Sfinks zostały zbudowane przez starożytne cywilizacje. W miejscach starożytnych ruin, takich jak Memphis, Teby, Karnak i Dolina Królów prowadzone są stałe badania archeologiczne.

Hurghada ma subtropikalny pustynny klimat, z łagodną ciepłą zimą i gorącym latem. Sezon letni trwa cały rok. Temperatury w okresie grudzień-styczeń-luty są umiarkowanie ciepłe, w listopadzie, marcu i kwietniu - wyjątkowo ciepłe. Od maja do października jest gorąco, a w okresie od czerwca do września jest bardzo gorąco.

Hurghada stała się międzynarodowym centrum sportów wodnych takich jak windsurfing, żeglarstwo, połowy głębinowe, pływanie, i przede wszystkim nurkowanie. Przybrzeżne rafy są uważane za jedne z najpiękniejszych na świecie. W ciepłych tutejszych wodach panują idealne warunki dla wielu gatunków ryb i koralowców, które mogą być obserwowane z łodzi ze szklanym dnem.

Swoje wakacyjne wspomnienia prezentuje Matúš ze Słowacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz