Ewaluacja

Podsumowanie projektu


Zakończyliśmy nasz projekt po półtorarocznej współpracy. Było to wspaniałe doświadczenie, a efekty są imponujące. Zapraszamy do korzystania z zebranych materiałów.

Nasz projekt jest przykładem wszechstronnego zastosowania narzędzi komputerowych, internetowych i informacyjnych do różnorodnych działań interaktywnych uczniów oraz wyrazem współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy nauczycielami w zakresie efektywnego wykorzystania narzędzi Web 2.0 w edukacji.  

Wielojęzyczna strona internetowa zawierająca bogaty zestaw darmowych programów i narzędzi Web 2.0 przydatnych w nauczaniu może służyć nauczycielom różnych krajów przez wiele lat. 

Mamy nadzieję, że pokazane przez nas europejskie atrakcje turystyczne staną się inspiracją do organizowania ciekawych wycieczek szkolnych, niezapominanych rodzinnych wakacji i aktywnych weekendów pełnych wrażeń. 

Ten blog będzie w dalszym ciągu otwarty na nowe materiały: pojawiające się codziennie narzędzia i kolejne miejsca w Europie, które w przyszłości odwiedzimy. Jeśli ktoś chciałby dodać swoje zdjęcia lub wskazać ciekawe narzędzie, zapraszamy. Piszcie do nas na adres: bibliotekabol@wp.pl


10.01.2013 – Podsumowanie grudnia

Minęły święta i czas świątecznych życzeń. Został nam ostatni element „eksperymentu”. Czekamy na efekty. Na pewno będą wspaniale.

Całoroczny „eksperyment” pokaże w formie animacji zmiany zachodzące w naszych miejscowościach. Fotografowaliśmy te same wybrane miejsca naszych miast na początku każdego miesiąca. Obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie (i nie tylko) w ciągu roku. Wszystko dokumentowaliśmy okiem obiektywu fotograficznego. 7.12.2012 – Podsumowanie listopada

Zakończyliśmy grę „Co to jest?”. Była świetna zabawa. Okazało się, że doskonale znamy wszystkie miejsca, które poznaliśmy i pokazaliśmy w naszym projekcie. Serdecznie wszystkim dziękujemy i gratulujemy.

Trwa jeszcze nasz „eksperyment”. Zapraszamy do fotografowania naszych pięknych miejscowości w zimowej aurze. Będą wspaniale zdjęcia.


7.11.2012 – Podsumowanie października  

Nasz projekt otrzymał wyróżnienie w międzynarodowym konkursie MEDEA AWARDS 2012.

Znaleźliśmy się wśród 15 wyróżnionych projektów. Wybrano także 9 laureatów, spośród których zwycięzca zostaje wyłoniony 14 listopada podczas uroczystości rozdania nagród MEDEA w trakcie Konferencji Media & Learning 2011 w Brukseli.


10.10.2012 – Podsumowanie września. 

Słowackie i polskie Biuro eTwinning przyznały naszemu projektowi Znaki Jakości. Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia.

Zakończyliśmy pisać komiks. Zapraszamy do czytania. Warto, gdyż końcowe przesłanie jest zaskakujące. Kończymy powoli grę Co to jest?” Ciągle jeszcze bierzemy udział w eksperymencie.

W październiku w dalszym ciągu pokazujemy nasze wakacyjne podróże. Zachęcam też do pokazania pięknej, kolorowej jesieni. Może macie ciekawe zdjęcia?  


10.09.2012 – Witajcie po wakacjach. 

Nasz projekt chcemy kontynuować do stycznia. Później nasz blog będzie dostępny i każdy, kto będzie miał coś ciekawego do pokazania, będzie mógł to zrobić.

Teraz na pewno wszyscy mamy dużo pięknych zdjęć z wakacji. Pokażmy je. Zapraszam do publikowania ich na wszystkich naszych stronach: blogu, TwinSpace i Facebooku.

Na razie wszystko funkcjonuje doskonale. W dalszym ciągu trwa nasz „eksperyment”. Piszemy komiks i gramy w grę „Co to jest?”.


5.07.2012 – Podsumowanie czerwca 

Bardzo dziękujemy wszystkim za całoroczną pracę. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Zgromadziliśmy ogromną ilość niezwykle ciekawych i przydatnych informacji oraz materiałów fotograficznych. 

Do tej pory odkryliśmy 93 niezwykłe miejsca Europy: 23 miejsca, gdzie można wspaniale wypoczywać, 42 miejsca, które warto zwiedzić oraz 28 miejsc przyjaznych dzieciom. Wspólnie wyszukaliśmy, sprawdziliśmy i wykorzystaliśmy 125 programów, aplikacji i narzędzi internetowych. 

Oprócz wielkiej pracy mieliśmy także wspaniałą zabawę podczas pisania wspólnego komiksu, „eksperymentu” oraz gier i zabaw, pokazaliśmy swoje pasje i zainteresowania, poznaliśmy nasze szkoły i miasta. 

Serdecznie życzę wszystkim niezapomnianych wakacji, pięknej pogody oraz radości i mnóstwa wrażeń podczas wakacyjnych wędrówek. Pamiętajcie o fotografowaniu kolejnych magicznych zakątków Europy. Do zobaczenia we wrześniu!  
5.06.2012 – Podsumowanie maja. 

W maju powstało wiele ciekawych prac: albumy pokazujące ciekawe miejsca w Europie, foldery i plakaty. Poznane przez nas narzędzia Web 2.0 zebraliśmy w prezentacji multimedialnej. Kontynuujemy wspólny komiks i dalej gramy w grę „Co to jest”. Pojawiły się też inne zadania i quizy. Sprawdźcie, ile zapamiętaliście z naszych wędrówek.

Maj i czerwiec to czas wycieczek szkolnych. Dzięki nim pokazujemy kolejne ciekawe i piękne miejsca Europy. Zachęcamy Was też do fotografowania podczas wakacji. Pamiętajcie o zabraniu do plecaka książki. Pokażcie swoje ulubione książki. Zaproponujcie je Waszym kolegom.  5.05.2012 - Podsumowanie kwietnia. 

W kwietniu odkryliśmy ciekawe, przyjazne dzieciom miejsca w Europie i poznaliśmy jeszcze więcej narzędzi Web 2.0. Powoli zaczynamy podsumowywać naszą pracę. Wspólnie tworzymy komiks o poszukiwaniu Księgi Mądrości i gramy w grę o nazwie "Co to jest?".

W maju pokażemy inne ciekawe miejsca, gdzie można pojechać na wakacje.

Dzieci mogą również wykonać foldery i prezentacje dotyczące poznanych miejsc. Pomyślmy także o nowym projekcie na następny rok szkolny.


5.04.2012 - Podsumowanie marca.

W marcu „zwiedziliśmy” kolejne ciekawe I piękne miejsca w Europie oraz poznaliśmy nowe narzędzia Web 2.0. Kończymy też foldery promujące miejsca przyjazne dzieciom. Zapraszam do umieszczania ich na TwinSpace i blogu.

W kwietniu i maju będziemy pokazywać kolejne ciekawe miejsca na spędzenie wakacji, które zbliżają się wielkimi krokami. Zachęcam też do współtworzenia komiksu o poszukiwaniu Księgi Mądrości.

Przyszedł też czas na sprawdzenie, czy pamiętamy miejsca, które wspólnie „zwiedzamy”. Zapraszam do zabawy „Co to jest?”.5.03.2012 - Podsumowanie lutego.

W lutym zmieniliśmy nieco nasz blog. Teraz wygląda o wiele lepiej. Ivana bardzo się napracowała i przeniosła wiele materiałów na TwinSpace. Bardzo jej dziękujemy. Teraz może łatwiej będzie współtworzyć zasoby przez wszystkich uczestników. Zachęcamy do aktywności.

W marcu pokazujemy kolejne zakątki Europy, przede wszystkim przyjazne dzieciom. Spróbujemy wykonać foldery takich miejsc - w języku angielskim i swoim własnym. Mamy na to czas do końca marca.

Mam też dodatkową propozycję dla chętnych. W przyszłym tygodniu pojawi się na naszym blogu komiks. Będziemy wspólnie podróżować po Europie i poszukiwać KSIĘGI MĄDROŚCI. Ma to związek z tytułem naszego projektu. Szczegóły wkrótce7.02.2012 – Podsumowanie stycznia. 

Serdecznie witamy nowych uczestników projektu z Turcji i Portugalii. Na pewno będzie nam się dobrze współpracowało.

Rozpoczynamy nasz „eksperyment”. Uczniowie będą fotografować jedno, wybrane przez siebie miejsce na początku każdego miesiąca, aż do zakończenia projektu. Ze wszystkich zdjęć każdy utworzy animację, która pokaże, jak to miejsce zmienia się w kolejnych miesiącach.

Poznaliśmy kolejne ciekawe miejsca w Europie i poznaliśmy nowe narzędzia.

W lutym pokazujemy kolejne zakątki Europy, przede wszystkim przyjazne dzieciom. Spróbujemy wykonać foldery takich miejsc - w języku angielskim i swoim własnym. Mamy na to czas do końca marca.8.01.2012 – Podsumowanie grudnia. 

Nasz blog „rośnie w oczach”. Prezentujemy 30 ciekawych miejsc w Europie, które zwiedziliśmy i 56 różnych programów i narzędzi internetowych, które poznaliśmy i wykorzystujemy. Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy wkrótce dołączą do nas i będzie jeszcze ciekawiej.

W styczniu kontynuujemy nasze grudniowe zadania. Pokazujemy ciekawe miejsca do zwiedzania podczas weekendów oraz zakończymy konkurs na kartkę świąteczną. Wkrótce przeprowadzimy głosowanie i wyłonimy zwycięzców.5.12.2011 - Zakończył się listopad.

Grupy, które jeszcze tego nie zrobiły, proszę o uzupełnienie brakujących materiałów. Postarajmy się to zrobić w grudniu. Wszyscy powinniśmy już zakończyć przedstawienie swoich szkół i miast, pokazać swoją stolicę i przynajmniej jedno miejsce na wakacje. Bardzo ładnie pracuje grupa ze Słowenii. Gratulujemy ciekawych materiałów.

Nasze zadania na grudzień. Pokazujemy ciekawe miejsca do zwiedzania podczas weekendów oraz przeprowadzimy konkurs na kartkę świąteczną.

Konkurs będzie trwał do końca grudnia. Na TwinSpace utworzymy nowy dział i tam wszyscy umieścimy wykonane przez dzieci kartki świąteczne. Mogą być wykonane w dowolny sposób, ale muszą zawierać jakieś regionalne lub narodowe elementy. Na początku stycznia przeprowadzimy głosowanie i wyłonimy zwycięzców.

Możemy spróbować animować obrazki dzieci narysowane np. w programie Paint. Póżniej obrazki wstawiamy do wybranego programu do animacji. Przykłady takich programów mamy w naszych narzędziach.1.11.2011 - Minął pierwszy miesiąc naszego projektu.

Zgodnie z harmonogramem, w październiku przedstawialiśmy siebie, swoje szkoły i miasta.

W listopadzie będziemy wspominać wakacje i przedstawimy stolice naszych krajów. Każda grupa zaprezentuje 2-3 miejsca, gdzie warto pojechać na wakacje. Możemy to robić na TwinSpace i na wspólnym blogu.
Bardzo ładnie prowadzi swojego narodowego bloga Ivana z uczniami: http://travel-broadens-sl.blogspot.com/. Byłoby wspaniale, gdyby wszystkie tak wyglądały. Można oczywiście dodawać swoje własne pomysły. Chętnie z nich skorzystamy.1.10.2011 - Harmonogram projektu

Październik - Przedstawiamy siebie, nasze szkoły i miasta.
Listopad - Wakacyjne wspomnienia, stolice naszych krajów.
Grudzień - styczeń - Atrakcje na weekendy, konkurs na kartki świąteczne z regionalnymi motywami.
Luty - marzec - Ciekawe miejsca dla dzieci, folder takich miejsc.
Kwiecień - maj - Propozycje na spędzenie wakacji, animowane kartki wielkanocne.
Czerwiec - "Z książką w plecaku" - książki, które warto wziąć na wakacje.
Wrzesień - zakończenie komiksu "W poszukiwaniu księgi mądrości".
Październik - kontynuacja eksperymentu, wakacyjne wspomnienia.
Listopad - zakończenie gry „Co to jest?”, eksperymentu ciąg dalszy.
Grudzień - świąteczne życzenia.
Styczeń - zakończenie eksperymentu, podsumowanie projektu