Hiszpania - Walencja i okolice

Wakacyjne wspomnienia Malwiny

Walencja


Walencja leży nad rzeką Turia, na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Jest trzecim co do liczby mieszkańców miastem Hiszpanii, słynie ze sportu, dlatego ma tytuł Europejskiej Stolicy Sportu.


Atrakcjami turystycznymi Walencji są liczne kościoły i katedry. Warto zobaczyć też Giełdę jedwabiu oraz obejrzeć liczne muzea i galerie sztuki. Ciekawostką są dzwonnice Walencji, dzięki którym nazywana jest miastem stu dzwonnic.

Jávea - jest miejscowością położoną w prowincji Alicante, w Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym. To położone w pięknej zatoce miasto, jest bardzo popularnym nadmorskim ośrodkiem wypoczynkowym.Bocairente – miejscowość położona na południe od Walencji, w Hiszpanii.


Na szczególną uwagę zasługuje wspaniała panorama miasta, od której zaczynamy zwiedzanie. Polecam spacer krętymi uliczkami, z licznymi wzniesieniami, schodami, zakrętami i placami.

Jaskinie Maurów

Jest to grupa jaskiń wykutych w środku skalistego klifu z otworami w kształcie okien. Jaskinie są połączone i tworzą galerie, które można zwiedzić.

Terra Mítica Park 

Park rozrywki Terra Mitica znajduje się w Benidorm, nad brzegiem Morza Śródziemnego, w Hiszpanii w pobliżu Alicante.

Park składa się z kilku obszarów tematycznych związanych z Morzem Śródziemnym. Można bawić się i poznawać świat Egiptu, Grecji, Rzymu, Iberii, Wysp (Morza Śródziemnego).


Terra Mitica otwarty jest od marca do grudnia.


Wysepka Tabarka położona jest u wybrzeży Costa Blanca w pobliżu Alicante i miasta Santa Pola w Hiszpanii. Wyspa jest chętnie odwiedzana przez turystów - funkcjonują tu liczne restauracje serwujące dania rybne i paellę, a także sklepy z pamiątkami.


Nie ma na wyspie samochodów, a jej największą atrakcją jest rezerwat morski.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz