Słowacja-Tatrzański Park Narodowy

Tatrzański Park Narodowy znajduje się w północnej części Słowacji, na granicy z Polską. W 1949 roku został pierwszym słowackim parkiem narodowym, a w roku 1993, wraz z polską częścią Tatr, uznany przez UNESCO za rezerwat biosfery, międzynarodowy obszar o światowym znaczeniu.

Tatry Wysokie są najwyższymi górami w Polsce i na Słowacji. Najwyższymi szczytami w Tatrach Wysokich są Gerlach (2655 m n.p.m.), Łomnica i Lodowy Szczyt po stronie słowackiej. Po stronie polskiej najwyższym szczytem są Rysy.

Obszar Wysokich Tatr jest jednym z najpiękniejszych a jednocześnie najczęściej odwiedzanym miejscem na Słowacji. Wysokie Tatry cieszą się popularnością głównie ze względu na charakterystyczne ukształtowanie – szczyty, głębokie doliny lodowcowe, moreny, wodospady oraz jeziora górskie. Pod masywami górskimi Wysokich Tatr znajduje się mnóstwo nowoczesnych ośrodków turystycznych, na przykład Stary Smokowiec, Szczyrbskie Jezioro, Tatrzańska Łomnica. Zimą wysokie Tatry oferują dobre warunki dla narciarstwa.

Praca Mirka Ščamborová, słowackiego ucznia:
(przeglądanie stron za pomocą myszy)
Empressr - więcej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz