Praga

Praga to miasto wyjątkowe. Ta położona ok. 180 km od Bolesławca stolica Czech jest zbiorem niesamowitych zabytków. Stare Miasto zachwyca charakterystycznymi ozdobami, pomnikami, wąskimi uliczkami i słynnymi figurami na Moście Karola. Nad wszystkim dumnie wznosi się na pobliskim wzgórzu zamek Hradczany, siedziba dawnych królów.


Zabytkowe centrum Pragi zostało zapisane na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Praga jest uważana za jedno z najbardziej atrakcyjnych miast Europy, z tego względu corocznie odwiedzają ją liczne rzesze turystów. W mieście znajduje się ponad 20 muzeów i prawie 100 galerii.


Niektórymi z atrakcji turystycznych są: Hradczany z zamkiem oraz gotycką katedrą św. Wita, św. Wacława i św. Wojciecha; Złota Uliczka; Malá Strana – pełna kościołów, pałaców i ogrodów oraz urokliwych uliczek; barokowy kościół św. Mikołaja z XVIII wieku; Loreta; Ratusz Staromiejski ze słynnym zegarem astronomicznym; Kościół Marii Panny przed Tynem; Ratusz Nowomiejski; Most Karola; Wzgórze Petřín.
SlideBoom - więcej

 Pix.ie - więcej

 Troovi - więcej

Wirtualne wycieczki po praskich muzeach

Muzeum Kampa (Art Project) 
Projekt Google Cuda Świata 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz